Післявоєнний період

Перше повоєнне десятиліття становить особливий період новітньої історії України. У складних умовах тоталітарного режиму відбувається відновлення в усіх сферах економічного і соціально-культурного життя: відбудовується система народної освіти, відновлюється довоєнна мережа шкіл.

Розпочинається новий етап розвитку освіти і в нашому краї. Запроваджується обов’язкове 7-річне навчання українською мовою. Директором школи з 1945 по 1952 рр. був Федір Різуник, який працював разом з дружиною Слюсар Марфою Тимофіївною. У той час викладали такі вчителі: Марія Деделюк-Вагнер Юліанівна та Стефанія Юліанівна Вагнер, Ольга Антонівна, Пріска Михайлівна (початкові класи), Бідуляк Микола Васильович (фізика), Бідуляк Галина Дмитрівна (початкові класи), Піддубрівний Степан, Піддубрівна Данута Федорівна, Слюсар Марфа Тимофіївна, Гайдейчук Іван Васильович, Марія Михайлівна.

/Files/photogallery/історія школи 3 Різуник .jpg

У школі навчалося приблизно 240-250 учнів, по 25-30 у класах. Класи були різновікові (8-11 років). Була пришкільна ділянка, майстерня, спортмайданчик, сад за школою. Після війни школа була дуже занедбана. Столи і лави були довгі, на них сиділо по 5-6 учнів. У зимовий період діти до школи майже не ходили, бо не мали в що одягнутися. На початку 40-х років писали на табличках “ризіком”, а вже на кінець 40-х рр. писали за допомогою чорнильниці , в яку “вмокали олувко” (паличку з пером). На перервах діти гралися в “Подоляночку”. У школі діяла піонерська організація. Учні завжди допомагали колгоспу. Викладалися такі предмети: українська мова, російська мова, німецька мова, математика, історія, ботаніка, природа, співи, фізика, хімія./Files/photogallery/історія школи 5.Кривий Кобац.jpg

На початок 50 рр. в школі с. Турки навчалося приблизно 250-300 учнів. З 1952 по 1958 рр. директором школи був Кривий Іван Васильович.

Користувалися чорнильними ручками з металевим пером, зошитами, олівцями, гумками. Чорнило виготовляли з бузини. Всі предмети писалися в одному зошиті, який носили до школи в “дзюбеньці”.

У школі працювали, крім вищезгаданих, Паук Іван Степанович (українська мова), Паук Надія Петрівна (українська мова), Мірус Антоніна Арсенівна (математика), Мірус Роман Григорович (німецька і російська мови), Кобацький Григорій Петрович, Гриник С. А., Климчук С. А. (російська мова), Романюк М. Д. (українська мова)./Files/photogallery/історія школи 5.Кривий Кобац - 1.jpg

У 1959 р. запроваджується обов’язкова 8-річна освіта. На той час директором школи був Паук Іван Степанович. У 1961р. його переведено на посаду завуча, а директором призначено Кобацького Григорія Петровича, який очолював школу до 1966 р.

У 1962 р. у зв’язку із збільшенням учнів до 450-500 осіб, було розпочалося будівництво нової двоповерхової школи, спортзалу, їдальні та котельні, яким займався Кобацький Григорій Петрович.

/Files/photogallery/історія школи 5.Кривий Кобац2.jpg

1, 2, 3, 4, 5, 6

Кiлькiсть переглядiв: 604

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.